GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAxtarLatest imagesQeydiyyatdan keçinGiriş

Nədir Sevgi?

Aaa gitmek 
+8
Samira
Shahnaz
Kamile.Ş
•Teymur_Elmanoğlu•
aspuzulu
Elik(RomantiK)
tango
Maya
12 posters
MüəllifIsmarıc
Maya
Sadiq üzv
Sadiq üzv
Maya

Erkek
İsmarıc sayı : 30
Şəhər/ölkə : Azərbaycan
Registration date : 20/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime20.03.07 4:11

Nə üçün sevgi? Nədir bu sevgi deyilən bir şey, əllə tutulan, gözlə görülən bir şey deyilsə, nədir bu açılan gözəlliklər? Nədir sevgi...? Sevgi həyatın bizə hazırladığı ən gözəl sürprizdir, elə buna görə də onun insan qəlbini nə zaman ələ keçirdiyi bəlli deyildir.Daha nə olacağını belə anlamadan onun hökmdarlığı altına giririk. Onu anlatmaq üçün sonsuz cümlələr qurmağa da gərək yoxdur."AŞİQ OLDUM" dediyiniz an axan sular durur, bir körpə uşaq belə sizi anlaya bilir. Onu hamı anlayır. Çünki sevginin dili təkdir.
Sevgi həyata qarşı işlənən ən gözəl və ən doğru günahdır. Ondan qorxub qaçmaq heç kəsə yaraşmaz.Və əlbətdə yaşanılan sevgini, günahlandırmaq, qaralamaq, inkar etmək də sevgiyə yaraşmaz. Bu öncə haqsızlıq, özünüzə qarşı hörmətsizlik olar.
İnsan sona qədər sevgini unutmamalıdır, qarşılıq görməsə də, acı çəkəcəyini bilsə də, "SƏNİ SEVİRƏM" kəlməsini deməyi bacarmalıdır, köksünü gərə-gərə.Bax, sevgi o zaman sevgi olur. Sevginin zamanı yoxdur. O həmişə insanı hazırlıqsız yaxalayır. Evli olmağınız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın təzə yaralarını qurutmağa çalışmağınız, ailədən çəkinməyiniz, hətta, sevilənin həbsə girməsi onun heç, heç vecinə belə deyildir.Sevgi bunların hamısının öhtəsindən təkbaşına gələbilməkdir, ürəkli, cəsarətli ola bilməkdir , bəlkə də yeni həyata keçə bilmə yoludur...
Sevginin nə zaman gələcəyi bilinmədiyi kimi, nə zaman gedəcəyi də bəlli deyildir. Sevgidən deyil, onun qaçmağından qorxaq lazımdır.
Həyat qocaman bir yalandır. Bəs, bu qədər saxtalığın içində gerçək və doğru olan tək gözəllik bilirsinizmi nədir-SEVGİ!!!! Lütfən ona qarşı haqsızlıq etməyək!!!
Sevgi zahirən nə qədər zərif və gözəldirsə, həqiqətdə o qədər sərt və amansızdır. Məhəbbət kordur, lakin, o gözsüz də bizi istədiyi yerə apara bilər. Sevgi- yanıqlı "ah"lardan göyə qalxan dumandır. Göydə parlayan gönəşdir, ulduzların ən parlağı - dan ulduzudur Sevgi! Sevən xoşbəxtdir, onun gözlərində od-alov parlayır. Dərdli aşiqin göz yaşlarından dəryalar coşub daşır, onun halına dolmuş buludlar ağlayır, göylər ah-nalə çəkir cahana. Sevgi-ağıllı dəlilik, dəli ağıllılıqdır. O zəhər kimi acı, bal kimi şirindir. Acılığından da şirinliyindən də qorxun sevginin! Hər ikisi sizi öldürmək və diriltmək əzmindədir!
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
tango

Erkek
İsmarıc sayı : 21
Registration date : 01/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime28.03.07 23:28

Allah insanlari bir-birine baqlamaq ucun ele bir zincir yaradib ki onu hec bir quvve qira bilmez .onun adi sevgidir. sevgi anladilmayan bir hisdir....
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Elik(RomantiK)

Erkek
İsmarıc sayı : 1
Şəhər/ölkə : Azerbaijan.Minqe-Cikaqo
Registration date : 16/08/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime16.08.07 22:33

Evvela forumun butun ehlini salamlayiram.MiDEO-da coxdan,forumunda ise yeniyem.Bununcun forumun her hansi bilmediyim sahesinde sehv ederemse evvelceden uzr isteyirem..!!
Nehayet gelek metlebe."Sevgi" nedir..? Maya xanim yegin ki,men size Sevgi dersi kecmeyecem,sadece olaraq movzunuza sitat getirecem! Sevgi hami ucun ideal deyil,o her kesin beyninde bir cur canlanir.Sevgi kimisi ucun qaranliq heyatdir,kimisi ucun ishiqli heyat,kimi ucun yalan,kimi ucun dogru,kimisi ucun de nagildir..!Bu zamana kimi menim elde etdiyim melumata gore her bir olkede,sheherde Sevgi haqda kitab yazilib amma Sevginin ne oldugu haqda hec bir shair ve yaxudda alim kitab yazmayib.Menim fikrimce eger bele bir kitab yazilsaydi bu kitab her bir olkenin sitaish etdiyi "ikinci muqeddes kitab"olardi.!!Tebiiki,birincisi dini kitabdir.O ki, qaldi Sevginin yashamasina..Mene ele gelir ki,Sevgi Esli Keremle, Leyli Mecnunla yarandi ve getdi.....(tessufler olsun)..Cunki indiki 100% cavanlarin 20-30%-inde Sevgi yashayir..Indiki sevgi puldur,mashindir,yarashiqdir...Esl semimi Sevginin yaranmasi qizlara nisbeten oglanlarda boyuk oldugunu tesdiq ede bilerem...Bu sozlerim hec bir xanimin xetrine deymesin,cunki bu bir cox faktlardan ireli gelir..Menim fikrimce "Sevgi" insani ishiq suretinden de tez hereket etdiren bir quvvedir.O insani istediyi vaxt aparir denizlere,cirpir dalgalara,aparir uzaqlara,getirir yaxinlara,qaldirir guneshe,dushurur enishe,qondurur ciceye,qoshur meleye ve nehayet aparir aya,getirir dunyaya...Nu vot Ledi Maya..!!! Nu vot Lyubov..Любит тот,кто безумно ревнует...
Любит тот,кто при встречи молчит,
А не тот,кто так нежно целует,
И так часто "люблю"говорит...!
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Maya
Sadiq üzv
Sadiq üzv
Maya

Erkek
İsmarıc sayı : 30
Registration date : 20/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Etiraf   Nədir Sevgi? Icon_minitime20.08.07 20:51

İlk öncə qeyd etmək istərdim ki, sevgi barəsində yazılan sğzlərin müəllifi mən deyiləm. Sadəcə saytların birində qarşılaşdığım bu sözlər mənə ruhən qanad verdi. Dəqiq deyə bilmərəm bu sözlərin müəllifi kimdi sadəcə onu deyə bilərəm ki, bu yazılan sözlərə mənim fikirlərim üs-üstə düşdüyü üçün mən bu sözləri forumda yerləşdirmişəm.

Elik bəy sizin "100% cavanlarin 20-30%-inde Sevgi yashayir" bu fikirləriniz ilə razılaşa bilmirəm. Bəlkə 20-30%-i bir qədərdə aşağı salasınız.
"Indiki sevgi puldur,mashindir,yarashiqdir"-Xeyr Elik bəy bu sevgi demək deyil. Bu gələcək güzaranın pul ilə, var dövlət ilə həll olunmasına hazırlıəq mərhələsidi.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek
İsmarıc sayı : 237
Şəhər/ölkə : Strasbourg Fransa
Registration date : 31/08/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: selamlar   Nədir Sevgi? Icon_minitime31.08.07 23:04

selam arkadashlar bence insan sevmek icin hic effor sarfetmemeli ashk denen sheye ben artik inanmiyorum insan birbirinden hoshlanmamali bence birbirini benimsemeli!!! eger sevgi ashk dediginiz sheyin sonu shadlik sarayinda bitecekse bence saygi sevgiden cok daha onemli cunki sevgi zamanla kayboluyo bunu kimse benden daha iyi bilemez neyse hepinize iyi forumlar iyi palashimlar hoscakalin lots of love
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek
İsmarıc sayı : 60
Şəhər/ölkə : Mingəçevir/Azərbaycan
Registration date : 24/02/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime01.09.07 18:51

aspuzulu yazıb:
sevgi zamanla kayboluyo bunu kimse benden daha iyi bilemez

Hər kəsin fikrinə hörmətlə yanaşmaq borcumuzdur. Qeyd etmək istəyirəm ki, hər kəs bir sevgi yaşayır. Və hər kəs öz yaşadığı sevgidən danışır. Maya xanım nədir sevgi deyib, sonra isə cavablandırmısınız.
Sevgi... gecələrin yuxusuzluğu...
Sevgi... tükənməyən göz yaşları...
Sevgi... həsrət əzabı...
Sevgi... Ölümlə heyat arasında kiçik bir park...
Sevə-sevə ayrılanlar var bu həyatda... mən bunu dərk edə bilmirdim, gülürdüm... sevə-sevə necə ayrılmaq olar deyirdim? Sonunda yaşadım mən də bu hissləri. Sevə-sevə ayrıldım. Yox ayrılmadım... ayrıldı... yox yox ayrılmadı... AYIRDILAR... SEVƏ-SEVƏ AYIRDILAR BİZİ.
:::::::::::::::::::Hərdə düşünürdüm öz-özümə, neyləyirəm bu sevgini, mənə əzab verirsə? Neyləyirəm bu sevgini, gözlərimin yaşı qurumursa? Neyləyirəm bu sevgini gecələrim gündüzlərimə qarışırsa... neyləyirəm bu sevgini mənə əzab verirsə? neyləyirəm bu sevgini biz sevməkdən qorxuruqsa. Anladım anladım ki, ayrılıq sevməkdən daha qorxulu imish... necə qorxa-qorxa sevirdiksə, elə qorxa-qorxa, sevə-sevə ayrıldıq. Yox ayrılmadıq AYIRDILAR. Axı hələdə sevirk buna ayrılıq adı vermək...?
Ancaq yox bu sevgi mənə gərəkdir!!! Ayrıblar sevə-sevə, öləcəyik sevə-sevə. Sonunadək sevəcəyik ayrılığa güc gələ bilməsəkdə. Sevgini aşikar edə bilməsəkdə. Gizli, pünhan sevəcəyik sona qədər.
Var olsun sevgi, yaşasın sevgi, mən mənə əzab verən, mən mənə göz yaşları verən, mən mənim həyatımı cəhənnəmə çevirən, mən məni ayrılıq odu ilə yandıran müqəddəs sevginin qarşısında diz çökürəm, baş əyirəm, mən sevgiyə təslim oluram!!!
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Kamile.Ş

Kamile.Ş

Kadn
İsmarıc sayı : 7
Şəhər/ölkə : Azerbaycan/Qəbələ
Registration date : 19/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime13.09.07 16:57

Teymur bey deyesen sevgide sizinki getirmeyib? bilmek olar neler bash verib sizin sevgide?
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: slm   Nədir Sevgi? Icon_minitime15.09.07 2:27

arkadashlarim lutfen hayatda hic yeri olmayan ve mantikla hicbir zaman uyushmayan mantigin bittigi yerde bashlayan birshey hakkinda boshuna vakit harcamayalim yeryuzunde birtek ashk var o da ilahi ashkdir gerisi yalan inanmayan sevsin ama akli varsa kendini bu sevgi oyununa cok fazla kaptirmasin
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
::::♥MiSS FORUM♥::::
Shahnaz

Kadn
İsmarıc sayı : 137
Registration date : 28/08/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime17.09.07 18:35

•Teymur_Elmanoğlu• yazıb:

Var olsun sevgi, yaşasın sevgi, mən mənə əzab verən, mən mənə göz yaşları verən, mən mənim həyatımı cəhənnəmə çevirən, mən məni ayrılıq odu ilə yandıran müqəddəs sevginin qarşısında diz çökürəm, baş əyirəm, mən sevgiyə təslim oluram!!!

Teymu bəy yazdıqlarınız çox ürəkdən yazılıb və insanın içində nəsə anlaşılmayan hisslər oyadır.Yaşasın belə sevənlər, yaşasın sevginin qədrini bilənlər...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
Shahnaz

Kadn
İsmarıc sayı : 137
Registration date : 28/08/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime17.09.07 18:42

Bir də hamıya salamlar.
Azpuzulu bəy mən hardasa sizilə razı deyiləm.Düzdü ən böyük sevgi Allaha olan sevgimiz olmalıdır.Allahın qullarına dəlicəsinə bağlanmaq düzgün deyil.Normal qaydada sevmək lazımdır.Ama bu sevgi hissini də yaradan Allah Teala deyilmi? Bir iki nəfər vəfasızlıqla qarşılaşırsa bu o demək deyil ki, sevgi yoxdur.
Ancaq onu da düz deyirsiz ki, sevgi və hörmət birlikdə olmalıdır.Çünki zaman keçdikcə hörmətə daha çox ehtiyac olur. Ama sevgi ölür demək də düzgün olmaz,çünki sevgi ölə bilməz,sadəcə artıq birlikdə olduğunçün,onun daim sənin olduğunu bildiyinçün ürəkdə bir rahatlıq olur.
Sevgi həyatdır,Sevgi həyatın mənasıdır,Sevgi Allah Təalanın yer üzünə bəxş etdiyi nurdur.Sevginin qədrini bilək...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime18.09.07 13:58

Shahnaz yazıb:
Allahın qullarına dəlicəsinə bağlanmaq düzgün deyil.
İmam Əli (ə) demişdir- O dünyada bir məni sevməyənlər, birdə həddindən artıq sevənlər əzab çəkəcək.
Bu o, deməkdir ki, İnsanı Allahlaşdırmaq olmaz. Heç vaxt Allaha olan sevgidən böyük sevgi ola bilməz. Ancaq məncə bunlar fərqli sevgilərdi. Axı sevgilər müxtəlifdi. Hər şeyə qarşı, tək insana deyil əşyayada sevgi ola bilər.
aspuzulu yazıb:
hayatda hic yeri olmayan ve mantikla hicbir zaman uyushmayan mantigin bittigi yerde bashlayan birshey hakkinda boshuna vakit harcamayalim
Biz Axı nə üçün yaşayırıq? Sevgisiz axı nə mənası var yaşamağın. Mən heç vaxt sevilməmişəm hər zaman öz xəyalımda bir sevgili axtarmışam. Bəlkədə onu heç vaxt tapmayacam, ancaq, onun xəyalı ilə yaşamaq belə gözəldi. Bəlkədə gülməlidir mən görmədiyim, tanımadığım, bəlkədə həyatda olmayan bir insanı sevirəm. Xəyallarımın gözəli, düşüncələrimin Şahzadəsi. Və mən inanıram, inanıram ki, o bir gün gələcək.
Hər kəsin bir qisməti var Tanrı sizində qismətinizi qarşınıza çıxartsın. AMİN
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: slm   Nədir Sevgi? Icon_minitime18.09.07 22:18

selamlar shahnaz ve teymur bey fikirlerinize saygi duyuyorum ama bende daha once sizin gibi dushunmushdum ama bunun boyle olmadigini anladim ben sevgiye inaniyorum ve hersheyi seviyorum bir cicegi bir bocegi bile ama ask denen sheye inanmiyorum cunki karshima cikan insanlarin hepsi beni sevdigini soyledigi halde yok mamam izin vermedi yok atama derler ki AZERBAYCANDA azerbaycanli oglan kalmadi kizini turke verdi derler diye ipe sapa gelmez sebeplerle benim hersheyden cok deger verdigim insanlar beni birakip gittiler eger insan gercekten sevse birakir mi????????????????????? yemin ederim seveyim birini canimdan vazgecerim sevdigimden vazgecmem ama herkes boyle degil... ben napayim?
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Samira

Samira

Kadn
İsmarıc sayı : 27
Şəhər/ölkə : Gəncə/Azərbaycan

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime25.09.07 19:04

aspuzulu bəy sizin sevgidə baxtiniz gətirməyibsə bu o, demək deyil ki, sevgi yoxdur. Siz hələ gəncsiniz və siz Allaha minnətdar olmalısınız ki, sizi bədxah sevgilərdən qurtarib. İnşallah bir gün qarşınıza sizi sizin qədər sevə biləcək biri çıxacaq.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Behbudov

Erkek
İsmarıc sayı : 2
Şəhər/ölkə : Mingechevir
Registration date : 25/09/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime26.09.07 0:23

Salam
Men deyerdimki sevgi var ve o ebedidir.
Duzdur deyirlerki dunyada her sheyin sonu oldugu kimi sevginide sonu var ve oda diger sheyler kimi tukenir. Ancaq bu fikir menim ucun deyil men dushunurem ki sevgini oldurende onu yashadanda bizik.
Men sevmishem duzdu bir terefli yeni meni sevmeyibler . duzdu indi menim heyatimda heckes yoxdur, duzdu men helede o sevgini hesreti ile yashamiram Sadece olaraq bu ugursuzluqla barisharaq heyatimi davam edirem. Ola bilsin ki men oz yarim tampamisham ve bosh umidler beslemishem. Bunda hec kimin gunahi yoxdur hettda o izin. o da insandir onunda oz dunyasi var Ne olsun ki meni sevmeyib o demek deyil ki o pisdir.
Sevgi menim ucun en ulvi hisslerdir ve men o hisleri hec ne ile deyishmerem ve deyishmemeishemde hec vaxt.
Sizlere bir arzum var - daima sevib sevilesiniz Sevginin esil dadini dadasiniz. Heyatda sizi seven bir insana rast gelesiniz. Ancaq unutmayin bir gun bele sevgisiz yashamayin. sevgizis sevdiyiniz insansiz yashama yer uzunde cehenemde olmaqdanda beterdir.
Haminiz ugurlar

PS. Sev ureyin tutunca, Sev qorxma sev doyunca, lap ozunu unudunca. Sev omrun boyunca. Bir gun bir an xoshbext yasasan sigmaz bu dunyalara qelbindeki arzular. Ele ise sev durmadan dayanmadan sev. Sev omrun boyunca..........
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Samira

Samira

Kadn
İsmarıc sayı : 27
Şəhər/ölkə : Gəncə/Azərbaycan

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime28.09.07 19:30

Behbudov yaman sevgi xesteliyinə tutulmuzunuz deyəsən Teymur bəydə sizdən geri qalmır Allah bütün sevənləri xoşbəzt eləsin.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime28.09.07 20:38

Samira yazıb:
Behbudov yaman sevgi xesteliyinə tutulmuzunuz deyəsən Teymur bəydə sizdən geri qalmır Allah bütün sevənləri xoşbəzt eləsin.

amin
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
tango

Erkek
İsmarıc sayı : 21
Registration date : 01/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime21.10.07 0:47

Sevgi; Yaşanmayacaq qeder gözel, derk edilmeyecek qeder sade, doyulmayacaq qeder doyulmaz duyğudur.
• Sevgi; Çiçekler sinfinden bir bitkidir; Onu gözelleşdiren sadece sevgidir.
• Sevgi sabitdir. Qerarsız olan bizlerik. Sevgi güvenlik verir, insanlar xeyanet eder. Sevgiye güvenilir, insanlara eSLA
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
sevcan
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
sevcan

Erkek
İsmarıc sayı : 73
Şəhər/ölkə : Mingecevir
Registration date : 04/12/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime07.12.07 18:45

Salam Her birinize gözel mövzudu.Bütün fikirlere hörmet edirem vü heç kimseni bu fikirde doğru ve yalnış olduğunu demirem.
Sadece bir sözüm var men sevmesm ölerem.(o insan menim heyatımda olmasa, mene mexsus olmasa ve bizi birleşdire bilecek bir... )
Sev ureyin tutunca, Sev qorxma sev doyunca, lap ozunu unudunca. Sev omrun boyunca. Bir gun bir an xoshbext yasasan sigmaz bu dunyalara qelbindeki arzular. Ele ise sev durmadan dayanmadan sev. Sev omrun boyunca..........
Behbudov çooox sağ ol!
......H Ə L Ə L İ K.........
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime07.12.07 18:57

Sitat :
PS. Sev ureyin tutunca, Sev qorxma sev doyunca, lap ozunu unudunca. Sev omrun boyunca. Bir gun bir an xoshbext yasasan sigmaz bu dunyalara qelbindeki arzular. Ele ise sev durmadan dayanmadan sev. Sev omrun boyunca..........
Shonya sen hemishe 1 nomresen.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
RomantiK

RomantiK

Erkek
İsmarıc sayı : 6
Şəhər/ölkə : Azerbaycan
Registration date : 18/03/09

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime18.03.09 21:04

Sad Qaranliq dunyani ishiqlandiran Volfram dir Sevgi
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
http://sonsuz-sevgi@mail.ru
Murad
Admin
Admin
Murad

Erkek
İsmarıc sayı : 13
Şəhər/ölkə : AZERBAYCAN Mingecevir
Registration date : 19/03/07

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime06.04.09 18:45

MƏNBƏ

Mende hami kimi ali mektebe hazirlashirdim Muellim yanina hazirliga gedirdim. Hazirliga gederken yanimdan qesheng bir xanim kecdi.sozun esl menasinda qesheng idi.yanimdan otub kecmeyi ile sanki qelbimi de ozu ile apardi.Ancaq bilmirdim ki hemin xanimda meni hazirlashdiram muellimenin yanina hazirliga gelir.Oktyabrin 7-si idi.hemin gun heyatdan o qeder bezmishdim ki yashamaq bele istemirdim.Birteher hazirliga geldim.Iceri girende gozlerime inanmadim.Hemin xanimda orda idi.Gorduyum anda butun her shey yadimdan cixdi.butun fikrim qarishdi.O hissleri birinci defeydiki yashayirdim.Ele oldu ki hazirliqdan hemin xanimla birlikde cixdi.lakin qardashi arxasinca geldiyinden ona hec ne deye bilmedimKor peshman eve geldim >Hemin qizin arxasinca sozun esl menasinda surundum..Axiriki cesaret toplayib ondan xoshum geldiyini bildirdim.o vaxt qiz 9cu sinifde oxuyurdu ondan 2 yas boyuk idim.Fikrimi bildrdikde hec ne demeden yoluna davam etdi.Fikirleshdimki yeqin xoshuna gelmedim.aradan texminen 4-5 ay kecmishdi yene qarshilashdiq bu defe onu sevdiyimi bildirdim yenede cavabsiz qaldi.. Mart ayinin 17-si idi mene zeng geldi ve sevdiyim qizin xestexanada oldugu soylendi.zeng eden sinif yoldashi idi sen deme o her sheyden xeberdar imish.Hemin xestexanaya yollandim.qizi mashin vurmushdu coxlu miqdarda qan itirmishdi.Qan qrupuda en cetin tapilan qan qrupu idi>Hekimlerden qan qrupunu sorushdum.Menim qan qrupumla eyni idi .Atasi anasi butun ailesi hamisi xestexanadaidi.Artiq yashamagina umidleri qalmamishdi.Ailesine ve hekimlere ona qan vere bileceyimi soyledim Ancaq bir shertim vardi ona qanin kimin terefinden verildiyini bilmemeliydi..Qan verdim .Nehayetki bir nece gunden sonra ozune geldi.Aradan bir xeyli zaman kecdi >ozunu cemleyib hazirliga geldi men yenede onu cox sevdiyimi hetta ona gore canimdanda kece bileceyimi bildirdim.bu defe gulumseyerek yoluna davam etdi.4-5 gunden sonra oxudugu mektebin yerini oyrenib onu uzaqdanda olsa gormeye getdim.Meni gorcek yaxinlasharaq menimle sohbet etmek istediyin bildirdi,Texmini 10 deq sohbet etdik.Gozlemediyim bir zamanda zeng geldi yene sinif yoldashi idi .qizin menimle gorushmek istediyini bildirdi.saat 3 de Razinde 72 Nomreli mektebin yaxinliginda.Mende razilashdim.Nehayet ki gorushduk.demek olarki her gun eyni yerde eyni saatda gorushurduk.Her defesinde onu cox sevdiyimi bildirirdim.Her shey yaxshi idi ali mektebe imtahan verene kimi .Qiz ali mektebe imtahan verdi ve 670 balla AZI ye qebul oldu.Hemin vaxt sevincimin heddi hududu yox idi.Ne bileydim ki arzularim puc olub gedecek 4 illik sevgi bir anda yox olacaq.2008 ci il sentyabr ayinin 4 u idi dincelmek ucun rayonlardan birine yola dushdum.1-2 hefte rayonda qaldim.sentyabrin 17 sine kimi bakiya qayitmali idim.Cunki 17 si ad gunum idi onunla birge kecirmek isteyirdim.16 si bakiya geldim.Onuncun cox darixmishdim .Oxudugu inistuta getdim.kash getmeyeydim.Dersden cixdi ancaq tek yox,yeni sevgilisi ile.Meni gormediler.ve yollarina davam etdiler.Dozmeyib arxalarinca getdim nehayetki qiz meni gordu ve yaxinlashdi.sozleride bele oldu:men hec vaxt seni sevmemishem sadece olara vaxt kecirmishem.ele bil dunya bashima cokdu.getdi qelbimde silinmez izler aci xatireler qoydu.
Qizlar oglanlar sevginize sadiq olun.Kristalin deyerini bilmirsinizse onunla oynamayin.Bir defe eshq serabin icdim aylardi qusuram tesiri kecmir.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
http://www.sizlerucun.tk
Sponsored content

Nədir Sevgi? Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Nədir Sevgi?   Nədir Sevgi? Icon_minitime

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Nədir Sevgi?
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)
 Similar topics
-
» Sevgi mesajları.
» Sevgi yoxsa pul?
» Sevgi haqqında şerləriniz

Bu forumun msaadesi var:Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.
GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO :: Sevgi-
Keç: