GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAxtarLatest imagesQeydiyyatdan keçinGiriş

Ramil Səfərov

Aaa gitmek 
+4
Maya
Afaq
General_Mi
Samira
8 posters
Səhifə : nceki  1, 2
MüəllifIsmarıc
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek
İsmarıc sayı : 237
Şəhər/ölkə : Strasbourg Fransa
Registration date : 31/08/07

Ramil Səfərov - Sayfa 2 Empty
Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 17:02

Shahnaz yazıb:
Her kese bir de salamlar...
Men öz fikrimi yazmışdım forumda,ilk önce menim fikrime münasibet bildirdiyinize göre Teymur bey ve aspuzulu beye teşekkür edirem.
sizin dediklerinizde heqiqet var. Ele men de bu sualı özüme tez-tez verirem.Elbette vetene ne elesek azdi, ama men <> deye düşündüyümde özüm-özüme verdiyim cavab meni meyus edir. Men etiraf edirem << BU VAXTA QEDER VETENIMÇÜN HEÇ NE ETMEMİŞEM>>
Eslinde Teymur bey miting ve s. bu kimi aksiyalar çıxış yolu deyil. Düzdü miting haqda fikirler vardi, ama hele xocali faciesi üçün etmek istediyimiz sakitce yürüşe icaze vermediler, zorla etseydik sonu hamımıza melumdu...
Ramil üçünse Azerbaycan gencliyi heqiqeten de heç ne etmedi desem menden incimeyin. Çünki Azerbaycan gencliyi tekce MİDEO ve ya diger bir qrup gencden ibaret deyil. Men Ramili bu hereketine gore qınayan gencleri de görmüşem,hetta "mene ne oldurmeyeydi" deyenleri de ... bu da bizim böyük bedbexçiliyimizdi...
Neyse, men çox yazdim, qısası men heç ne elememişem vetenimçün... Vetençün ölmek yox, onu qorumaq üçün yaşamaq lazımdı...

selamlar shahnaz bence bi sayt olushturup ve farkli dillerde ermenilerin bizlere yaptıklarını bütün dünyaya bildirebiliriz biraz zahmetli ama herkes fedakarlik yaparsa niye olmasin... shahsen oyle birshey yaparsaniz ben elimden gelen hersheyi yapmaya hazirim msn ler vasıtasıyla saytın reklamını yapabiliriz bence bu bi ögrencinin vatani için yapabilecegi en güzel shey...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
::::♥MiSS FORUM♥::::
Shahnaz

Kadn
İsmarıc sayı : 137
Şəhər/ölkə : Azərbaycan
Registration date : 28/08/07

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 17:05

Teymur bey , siz oz sualınızın cavabını özünüz de vermisiniz ki artıq gecdi. Ancaq onu da düz deyirsiz ki bu vaxta qeder ne etmeli idik.
Hamımız bilirik Ermeniler öz dığaları üçün neynirdiler,hele Ramili Ermenistana aparmaq fikirleri de var idi.
Ramile onun arxasında olduğumuzu,onunla fexr etdiyimizi gösterecek ne etdik? Ona kömeklik üçün Azerbaycanda ne qeder pul toplandı? Ramile verilen ceza ona layiqdirmi? Bu hadiseye siyasi don geydirmek lazım idimi...?Hele verilecek çox suallar var, ama özümüz de bilmirik suallarımızı kime vermeliyik ve cavabını kimden teleb etmeliyik.
Bes ermeniler ne etdiler? Hetta onlarda kilseler bele pul ayırmışdılar Ramili bele deyeekkk mehv etmekçün.
Eslinde ne ede bilerik deye düşündükce ede bilecekleimizin de mehdud olduğunu anlayırıq, sesimiz içimizde boğulub sanki...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
Shahnaz

Kadn

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 17:10

aspuzulu yazıb:
selamlar shahnaz bence bi sayt olushturup ve farkli dillerde ermenilerin bizlere yaptıklarını bütün dünyaya bildirebiliriz biraz zahmetli ama herkes fedakarlik yaparsa niye olmasin... shahsen oyle birshey yaparsaniz ben elimden gelen hersheyi yapmaya hazirim msn ler vasıtasıyla saytın reklamını yapabiliriz bence bu bi ögrencinin vatani için yapabilecegi en güzel shey...

Ola biler , niye de olmasın, zehmetli olmasının heç bir önemi yoxdu esas olan neticesinin ne olacağıdı, ancaq quru quru demekle olmaz axı heç ne, heyata keçirmek lazımdı...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Yeni mövzuMövzu: slm   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 17:11

ya ben bide sizden bişey rica etmek istiyorum eger mümkünse birbirimize bey hanim diye hitap etmeyelim daha samimi olalım... bizim azerbaycandaki farklı üniversitelerin talebeleri arasindaki ilişkileri geliştirmek icin olushturdugumuz bi forum saytı var bu sayta her üniversiteden ögrenciler yaziyorlar bu soykırım meselesini orda daha cok insanla paylashabiliriz ama lütfen yanlish anlamayın ben bu saytı size sözde ermeni soykırımı meselesini daha cok insanla paylasabilmeniz icin söyledim eger saytı merak eden varsa özel mesaj yazsın cünki saytın adını buraya yazmam uygun olmaz ve biz universitede sürekli soykırım hakkında programlar hazırlıyoruz bi daha program oldugunda hepinizi davet edecem
hoshcakalin :-)
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 17:14

Shahnaz yazıb:
aspuzulu yazıb:

Ola biler , niye de olmasın, zehmetli olmasının heç bir önemi yoxdu esas olan neticesinin ne olacağıdı, ancaq quru quru demekle olmaz axı heç ne, heyata keçirmek lazımdı...
shahnaz ben hep böyle sheylerde yanliz kalıyorum ama bu benim tek bashima yapabilecegim birshey olsa yanliz kalacagimi bilsemde bu ishi yaparım ama tek bashima benim buna gücüm yetmez
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
Shahnaz

Kadn

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime08.09.07 18:07

aspuzulu yazıb:
shahnaz ben hep böyle sheylerde yanliz kalıyorum ama bu benim tek bashima yapabilecegim birshey olsa yanliz kalacagimi bilsemde bu ishi yaparım ama tek bashima benim buna gücüm yetmez

MİDEO-çu deyilem ama eminem,MİDEO sizi tek qoymaz... Smile
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek
İsmarıc sayı : 60
Şəhər/ölkə : Mingəçevir/Azərbaycan
Registration date : 24/02/07

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime11.09.07 18:55

Çox sağ olun ki, mövzu ətrafında maraqla müzakirə edirsiniz. Bəli Şahnaz xanım Məhz mən də, mən Teymurda Azərbaycan üçün heç nə etməmişəm. Sadəcə hərbi qulluqda olmuşam. Bunu vətənin borcunu qaytarmaq adı veriblər, ancaq, mən bununla razı deyiləm. Çox vaxt, elə siz sadaladığınız bəzi gənclər var ki, deyillər: Vətən bizə nə verib ki, bizdə əvəzində onun üçün nəsə edək. Məncə belə düşünən insanlar kordular, onların hissiyatı yoxdur, onlar nə görə, nə də ki, duya bilirlər. Bir gənc kimi əminliklə deyə biləraəm ki, Azərbaycan mənə çox şey verib. Ancaq sadalamaq istəmirəm. Aspuzulu qeyt etdi ki, gəlin bir sayt yada sir Veten haqqında bir forum və yaxud bunlara bənzər bir şey hazırlayaq bunu bütün dünyaya yayaq. Ancaq unutmaq gərək deyil ki, dünyada hər kəs bilir ki, Qarabağ Azərbaycanın ayrılmaz hissəsidir və erməni daşnaqları Qarabağa vəhşicəsinə təcavüz edib. Mən Xocalı faciəsini dünyanın ən dəhşətli terror hadisəsi adlandırıram. Aspuzulu qardaş elə saytlar hal hazırda saysız hesabsızdır. Mən sizlərə bir link vermək istərdim. Və artıq dərəcədə xahiş edirəm, mümkün qədər sizdı bu saytı dostlarınıza yönləndirin. www.human.az
Yaşasın Azərbaycan. Yaşasın Azərbaycan Gəncliyi. Yaşasın Azərbaycan Turk dostluğu.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
Shahnaz

Kadn

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime13.09.07 15:21

•Teymur_Elmanoğlu• yazıb:
Mən Xocalı faciəsini dünyanın ən dəhşətli terror hadisəsi adlandırıram.

Salam Teymur bey, evvelce size çox çoxxx minnetdaram sayt üçün, ve onu da düz deyirsiz ki bele saytlar çoxdu,düzdü bir çox şeyi KİV ile yaymaq olar,nedense bacarmırıq ki bacarmırıq.
Xocalı heqiqeten de dünyanın en dehşetli faciesidir.Ancaq biz bunu dünyaya tanıtmaq üçün ne qeder eziyyet çekirik,ele hey deyirik, dünya artıq Xocalı faciesini ve ümumiyyetce bize qarşı töredilen dehşetli hadiseleri tanıdı, artıq bildiler ve s. Görün neçe ilden sonra...
Mene en tesir eden bir şey daha var,2 gün bundan evvele baxaq.11 sentyabr,ABŞ dakı terror hadisesi.Bunu nece böyütdülerr,ele facieye çevirdiler kii az qala adam deye ki Xocalı nedi ki onun yanında. İndi gel tesevvür etginenkiii Xocalı faciesi kimi hadise yaşasaydılar onda neyniyerdilerdee...
Neyse söhbeti yayındırmaq istemirem,bu bölme Ramil Seferov üçündü axı.Allah senin kömeyine çatsın,inşallah,Ramil.Bundan artıq demeye söz qalmır...
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Samira

Samira

Kadn
İsmarıc sayı : 27
Şəhər/ölkə : Gəncə/Azərbaycan

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime13.09.07 16:03

Dostlar mözu ətrafında fəallığa görə çox sağ olum. İnanın ki, kövrək hislərlə yazıram. Yazdıqlarınızı oxuduqca insan nədənsə kövrəlir. Axı nə üçün bu gün Azərbaycan Gəncləri problemsiz yaşaya bilmir. Axı nə üçün... nə üçün Ramil kimi oğullarınızın qoluna qandal vurulub, zindana salınıb? Bəs indi hər hansı Azərbaycan zabiti, əsgəri düşmənə ürəklə necə güllə atsın. Qorxuram bu gündən sonra düşmənə güllə atanı tutub həbs etsinlər ki, adam öldürmüsən. Axı Ramil adam öldürmüyüb. Erməni adam deyil. Axı niyı Macar hakimi bunu nəzərə almayıb?
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Shahnaz
Shahnaz

Kadn

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime13.09.07 16:26

Samira yazıb:
Axı Ramil adam öldürmüyüb. Erməni adam deyil. Axı niyı Macar hakimi bunu nəzərə almayıb?

Salam Samira xanım.Siz de çox sag olun ki, bele bir mövzu seçmisiz Smile
Düz deyirsiz Azerbaycan gencliyi problemsiz yaşaya bimir, ama mene ele gelir ki problemsiz de maraqsız olardı.Problemlerimiz, qarşılaşdığımız çetinlikler bizə çox şeyi öyrədir, və biz çox dərs alırıq.Bunlar da bizə həyatda daha düzgün və dəqiq addım atmağımıza səbəb olur.
Bu adam məsələsinə gəlincəə Samira xanım çox təəssüf olsunki ermenilər də insan cildində yaradılmış,ancaq insanlar içində ən alçaq olan məxluqlardı.Gəlin unutmayaq ki hər insan adını dfaşıyana insan demək olmaz.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime13.09.07 16:45

Maraqlı müzakirələr aparırsınız. Erməni-Adam bir az qəliz məsələdir mənim üçün. Şahnaz xanım çox düz qey etdi onlarda adam cildində yaradılıb. Tanrının məxluqlarıdır onlarda. Bəlkədə Allaha acıq gedərdi onlara adam deməmək.Ancaq erməniyə adam deməyə dilimiz gəlmir, axı onlar alçaqdırlar. Onlar Azərbaycan xalqının başına olmazın əzablarını gətiriblər. Onlar terroristirlər. Yaşa Azərbaycanımın mərd oğlu, yaşa xalqımın mərd qızı. Yaşa Azərbaycan. Heç nə bacarmasaqda Azərbaycan deyərək var gücümüzlə bağırmağa hazırıq. Çünki biz Azəri övladlarıyıq.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
aspuzulu
Etibarlı üzv
Etibarlı üzv
aspuzulu

Erkek

Yeni mövzuMövzu: slm   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime15.09.07 1:59

herkese selamlar bu mevzuda elimizden belki cok shey gelmiyo belki bunlar devlet seviyesinde meseleler ama shunu unutmayin ki devlet icin herkesin yapabilecegi birshey vardir eger koridorun isigi bosha yaniyosa ishigi kapatirsaniz devletinize iyilik yapmish olursunuz eger bosha akan bi muslugu kapatirsaniz bence gorevinizi yapmish olursunuz hershey savashmak degil sunu cok iyi anlamaliyiz ki artik savashlar cephede degil masa bashinda kazaniliyor insan devletine karshi mesuliyet hissediyorsa bence ilk once devletini sevmelidir bu yuzden genish dushunelim bizim tek problemimiz ermeni problemi degil bizim kendi aramizda halledemedigimiz bir coook problemlerimiz var bence once bu problemleri halledelim sonra bi ara ermeni mahlukatlari yeryuzunden sileriz flower flower flower
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Elmar V
Qonaq

Yeni mövzuMövzu: ordan-burdan   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime16.09.07 20:41

Aziz qardasim, fikirlərim səni şeir yazmağa məcbur edibsə bu sevindiricidir, amma gerek fikir deməli idiniz. Men hal-hazırda hərbi xidmətdəyəm, vaxtımın olmamağına baxmayaraq Sizə cavab yazmağı özümə borc bildim. Vətənə əsgər lazımdır! Vətənə güclü iqtisadiyyat lazımdır, və ən əsası Vətənə Milli Şüur lazımdır!!! Poeziyada belə problemlər qabardılarsa daha yaxşı olar. Bu zamanın tələbidir.Vətən Vətənə sədaqətdən başlayır, sərhəddən yox! Sizə ugurlar arzulayıram. Menimlə bu e-maildə əlaqə saxlaya bilərsiniz el-vuqarli@box.az. 877 saylı Həbi hissədən Elmar Vüqarlı
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime18.09.07 13:21

SaLaM Elmar bəy. İlk öncə sizə hərbi xidmətinizdə, mərdlik, iradə, və dözüm arzulayırıq. Çox sağ olun ki, dəyərli vaxtınızın bir qismini bizə ayırmısınız. Bəli sizin sözünüzdə həqiqət var gərəkdir ki, poeziyada bir çox problemlər qabardıla bilər. Ancaq şer qəlbən gəlir, ruhən gəlir, poeziya şairin daxilinin məhsuludur. Yaşasın Azərbaycan ordusu!!!
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ramil Səfərov   Ramil Səfərov - Sayfa 2 Icon_minitime

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Ramil Səfərov
Əvvələ qayıt 
2 səhifə (Cəmi 2 səhifə)Səhifə : nceki  1, 2

Bu forumun msaadesi var:Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.
GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO :: Vətənim Azərbaycan-
Keç: