GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAxtarLatest imagesQeydiyyatdan keçinGiriş

Ehhhh əsgərlikkk...

Aaa gitmek 
3 posters
MüəllifIsmarıc
Shahnaz
::::♥MiSS FORUM♥::::
::::♥MiSS FORUM♥::::
Shahnaz

Kadn
İsmarıc sayı : 137
Şəhər/ölkə : Azərbaycan
Registration date : 28/08/07

Ehhhh əsgərlikkk... Empty
Yeni mövzuMövzu: Ehhhh əsgərlikkk...   Ehhhh əsgərlikkk... Icon_minitime01.10.07 16:56

Əsgərlik nədir, onu necə başa düşürük?
Əsgər deyəndə ilk insanın fikrinə xüsusi geyimdə, əli silahlı ən əsası vətənin keşiyində olan gənclər gəlir.
Bilmək istərdim siz nə düşünürsüz əsgərlik haqda, əsgər gənclərimiz haqda nə düşünürsüz?
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
•Teymur_Elmanoğlu•
Super Moderator
Super Moderator
•Teymur_Elmanoğlu•

Erkek
İsmarıc sayı : 60
Şəhər/ölkə : Mingəçevir/Azərbaycan
Registration date : 24/02/07

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ehhhh əsgərlikkk...   Ehhhh əsgərlikkk... Icon_minitime08.11.07 17:47

Ehhhh əsgərlikkk... Flag
SaLaM Şahnaz xanım aktivliye görə bir daha sizə çox sağ olun deməliyəm. Gələk mövzuya. Hərbi xidmət hər bir Azərbaycan oğlunun borcudu. Duzdur hazırda xidmətdən yayınan gənclərimiz var. Ancaq mənə elə gəlir ki, kiçi heç vaxt borclu qalmalıdır. Bu şərəf yoludur. Ehh əgərlik... mən heç vaxt hərbi xidmətimdən danışmağı xoşlamamışam. Ancaq xidmət xatirələrim yadıma düşəndə həqiqətəndə təsüflənməyinə dəyər. Mən xidmətimin əsasında çox şey qazanmışam. Xidmət mənə 18 ildə əldə edə bilmədiklərimi verdi. Xidmət dostlarım yadıma düşəndə həqiqətəndə dərindən ah çəkməyə bilmirəm. Hal hazırda bir neçəsi ilə Ailəvi dostluq münasibətindəyik. Mən hərbi xidmətdən yayınanlara, fərarilik edənlərə, sadəcə bir ad verərdim NAKİŞİ. Bəzən belə ifadələr işlədilir Hərbi xidmət gözəl şeydi ancaq Azərbaycanda yox. Mən bu söz ilə razılaşmıram. Bu sözü hərbidən yayınanlar, hərbi görməyənlər deyir. Mən Beyləqanda N saylı hərbi hissədə qulluq eləmişəm. Heç nədən narazılığım olmayıb. Daha doğrusu hərbiyə yollanırıqsa dərk eləməliyik ki, hər hansı şətinliyi real qarşılamalıyıq. Əgər hərbidə çətinliyə düşmədinsə, daha bunun harası xidmət oldu ki? Vətən müqəddəsdir. Yaşasın Azərbaycan Əsgəri.
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
Murad
Admin
Admin
Murad

Erkek
İsmarıc sayı : 13
Şəhər/ölkə : AZERBAYCAN Mingecevir
Registration date : 19/03/07

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ehhhh əsgərlikkk...   Ehhhh əsgərlikkk... Icon_minitime13.06.09 3:13

sen haralardasn temka
Əvvələ qayıt Aaa gitmek
http://www.sizlerucun.tk
Sponsored content

Yeni mövzuMövzu: Geri: Ehhhh əsgərlikkk...   Ehhhh əsgərlikkk... Icon_minitime

Əvvələ qayıt Aaa gitmek

Ehhhh əsgərlikkk...
Əvvələ qayıt 
1 səhifə (Cəmi 1 səhifə)

Bu forumun msaadesi var:Bu forumdakı ismarıclara cavab verə bilməzsiniz.
GƏNCLƏRİN ƏN YAXIN DOSTU-FORUM MiDEO :: Vətənim Azərbaycan :: Azərbaycan Ordusu-
Keç: